Angličtina se dá učit rychle i zábavně, říká spisovatelka Sabrina D. Harris. Zkusíš její metodu?

sabrinadharris_zrcadlov___knihy

Se Sabrinou jsem se sešla v pražské kavárně Costa Coffee, kam už téměř patří mezi inventář. Její láskou jsou historické romány a prvotinu, Čarodějka, jsme před časem na Femině publikovali. Tvorbu dalšího románu prokládá novým žánrem – easy reading knihami, které přináší zjednodušené čtení v anglickém jazyce. Sabrina tvrdí, že se anglicky může naučit každý.


To se ti to mluví, když jsi žila skoro šest let v Anglii.


Já jsem se ale anglicky naučila tady. A povětšinou sama. Začínala jsem tím, že jsem chtěla rozumět tomu, co zpívá Michael Jackson. Nad “džamoun“ jsem strávila hodně bezesných nocí. (smích) Ale hodně jsem i sledovala na satelitu nekonečně seriály (Dny našich životů, Mladí a neklidní…). Z toho, jak se herci tvářili a podle situace jsem i bez znalosti jazyka pochopila, co se tam odehrává a zbytek jsem si dohledávala v obrovském slovníku, co jsem měla při sledování na klíně.

To už je pro dnešní generaci skoro jako sci-fi…

S tím samozřejmě souhlasím. Teď je obrovská výhoda v tom, že jsou slovníky online. Co já bych za to v té době dala. Myslím si, že většina lidí čeká, až bude umět jazyk dokonale, aby se odvážili promluvit. Z mého pohledu to je hloupost. Už s pár slovíčky a třemi základními časy dokážete vést super rozhovor. Jsem toho důkazem, protože právě s takovou znalostí jsem v sedmnácti letech dělala rozhovory se zahraničními hvězdami jako byl třeba David Hasselhof, 2 Unlimited nebo Dj Bobo (tohle možná mladším čtenářkám zní taky jako sci-fi.) (smích)

Celý rozhovor si můžete přečíst na Femina.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení